جیم بال یا توپ سوئیسی یا توپ ایروبیک توپی نرم و لاستیکی با قطر 65 تا 85 سانتی متر است که در باشگاه ها و خانه به عنوان وسیله ای ورزشی استفاده می شود.
جیم بال وسیله ای سبک و البته با دوام است که ورزش کردن با آن بسیار راحت بوده و لازم نیست حتما از مربی کمک بگیرید. این توپ در ورزش هایی مانند یوگا، پیلاتس و تناسب اندام ایروبیک فیتنس و ... استفاده می شود. جیم بال همچنین در درمان، ریکاوری بعد از مصدومیت و توانبخشی نیز کاربرد دارد. اما باید حتما زیر نظر دکتر یا درمانگر از آن استفاده کنید.


این وسیله به ظاهر ساده کاربردهای بسیاری دارد که بعضی از آن ها عبارتند از:

  • در انجام حرکات کششی یا ورزش های شکمی از توپ ایروبیک استفاده می شود.
  • در تمرینات تناسب اندام از جیم بال برای افزایش انعطاف بدن استفاده می گردد؛ ضمن اینکه برای گرم کردن بدن قبل از ورزش نیز می توان از آن کمک گرفت.
  • با استفاده از جیم بال عضلات اصلی از جمله شکم و پشت که ستون فقرات را حمایت می کنند، تقویت می شوند. عضلات اصلی در فعالیت های روزانه بیشترین کاربرد را دارند و تقویت آن ها شما را در انجام این فعالیت ها کمک می کنند.
  • به وسیله جیم بال می توانید تعادل بدن خود را بهبود بخشید. حتی اگر فقط بر روی این توپ بنشینید، از عضلات شکم و پشت خود برای حفظ تعادل استفاده می کنید.

حرکات ورزشی با توپ  باعث بهبود توازن و تعادل کلی بدن می شوند ولی یک نکته مهم را به خاطر داشته باشید؛ بهتر است برای انجام برخی از حرکات با توپ ابتدا آمادگی جسمانی خود را با حرکات ساده تر بالا ببرید و از تکیه گاه استفاده کنید. مثلا اگر می خواهید برای اولین بار با توپ ورزش کنید توپ را به دیوار یا یک سطح محکم تکیه دهید تا پایداری شما بیشتر شود. توپ سوییسی یا جیم بال یا توپ ایروبیک یکی از ابزارهای بسیار کارآمد و در عین حال کم قیمت است که افراد در سنین مختلف می توانند به کمک آن تمرینات متنوعی انجام دهند. 

چطور توپ مناسبی بخریم؟ برای خرید توپ دانستن چند نکته اهمیت زیادی دارد. درواقع باید باتوجه به قد خود، سایز مناسب را برای خرید در نظر بگیرید. توپ های ورزشی به طور معمول در سه سایز وجود دارند. با انواع شان بیشتر آشنا شوید: 

-   توپ هایی با سایز متوسط که 65 سانتی متر قطر دارند و برای افرادی با قد 160 تا 175 مناسب هستند.  -   توپ هایی با سایز بزرگ و قطر 75 سانتی متر که بهتر است افرادی با قد بالای 165 سانتی متر این توپ ها را انتخاب کنند. 

-   توپ هایی با سایز متوسط که 85 سانتی متر قطر دارند و برای افرادی با قد بالای 175 سانتی متر مناسب هستند.  - این توپ ها تلمبه دارند که اگر به مرور زمان باد توپ کم شد آن را افزایش دهید. بعضی ها روی پکیج تلمبه دارند و گروهی دیگر باید جدا خریده شوند. 

آمادگی قبل از شروع تمرینات توپ ها این قابلیت را دارند که به کمک آنها می توانید چربی های اضافه بدن تان را بسوزانید ، البته قبل از شروع حرکات چربی سوزی شکم با توپ باید به چند نکته توجه داشته باشید: 

-  پیش از شروع انجام تمرینات حتما بدن خود را گرم کنید. اگر بعد از تمرینات شکم حداقل 20 دقیقه ورزش هوازیانجام دهید حرکات بسیار موثرتر خواهند بود. 

-   از انجام هرگونه حرکتی که موجب ایجاد درد شود یا هر حرکتی که نحوه انجام آن را به درستی نمی دانید اجتناب کنید. 

-   اگر سابقه آسیب دیدگی شدید یا مشکل جسمی خاصی دارید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. 

-   اکثر افراد عضلات گردن ضعیفی دارند و هنگام انجام تمرینات شکم فشار کاذبی به گردن خود می آورند. سعی کنید با عضلات بالای شکم، تنه خود را بلند کنید و از گردن تان کمک نگیرید. پس از - مدتی عضلات شکم و گردن قوی تری شده و دیگر فشاری روی گردن خود حس نمی کنید. 

-  اگر گودی کمر شدید دارید یا کمردرد خفیفی دارید در حرکاتی که دوپا بالا می رود شما پای خود را تک تک بالا بیاورید و حرکت را انجام دهید. 

-   حرکات را به صورت سه الی چهار ست انجام دهید و در هر ست سعی کنید حداقل 15بار تکرار داشته باشید. پس از آسان تر شدن حرکات تکرار را به 30 برسانید. 
ثابت شده است که یک برنامه منظم ورزشی همراه با ورزش هوازی موجب افزایش حجم عضله و کاهش چربی بدن است. این یعنی یک حس خوب برای شما که به دنبال تناسب اندام هستید.

توپ تناسب اندام یا توپ سویسی یا توپ ایروبیک یکی از گزینه های تقویت عضلات بدن است. 8 حرکت متنوع ورزشی با توپ ایروبیک را می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

تمرین شماره 1: قلینج کمر
(الف) در مقابل توپ زانو بزنید و با شکم توپ را به سمت زمین فشار دهید، دست ها در کنار توپ هستند.
(ب) پشتتان را با صاف کردن دست ها و زانو ها صاف کنید.

تمرین با جیم بال
تمرین شماره 2: پلِ توپ
(الف) به پشت روی توپ دراز بکشید و پایین تنه را به حالت چمباته نگه دارید.
(ب) بدون حرکت دادن پاها، سعی کنید کمرتان را صاف کنید تا با زمین موازی شود .

تمرین با جیم بال

تمرین شماره 3: دست و پا باز
(الف) به حالت دمر روی توپ دراز بکشید و با شکم توپ را نگه دارید، دست ها جلوی توپ به زمین و پاها در عقب توپ با زمین اتصال دارند .
(ب) همزمان با باز کردن دست راست، پای چپ را نیز باز کنید، سپس به آرامی برگردانید و دست چپ و پای راست را بلند کنید .

تمرین با جیم بال 
تمرین شماره 4: فیله
(الف) بر روی توپی که خود بر روی یک میز است، به حالت دمر دراز بکشید و با شکم توپ را نگه دارید، دست ها را در جلو توپ روی میز قرار دهید و پاها در پایین و باز است.
(ب) پاها را در همان حالت صاف، بلند کنید و در ارتفاع برای مدت کوتاهی، نگه دارید .

تمرین با جیم بال 
تمرین شماره 5: اسکاتِ توپ
(الف) زانو را ۹۰ درجه خم کنید و به توپی که مابین شما و دیوار است، با عضلات پشت،فشار وارد کنید.
(ب) با صاف کردن زانوان خود، بلند شوید و پس از قدری توقف، به آرامی برگردید .

تمرین با جیم بال

تمرین شماره 6: ساق پا با توپ
(الف) توپ را به دیوار چسبانده و با دو دست و شکم آنرا نگه دارید .
(ب) بر روی پنجه های پای خود، بلند شوید و پس از کمی توقف به آرامی برگردید.

تمرین با جیم بال 
تمرین شماره 7: اسکاتِ تک پا رو توپ
(الف) روی مچ یک پا را بالای توپ در پشت خود قراردهید و زانوی پای دیگر را تا ۹۰ درجه خم کنید.
(ب) با صاف کردن زانویی که در جلوست بلند شوید و سپس به آرامی بازگردید و سمت دیگر را انجام بدهید.

تمرین با جیم بال 
تمرین شماره 8: دنـده مـعکـوس
(الف)به پشت دراز بکشید و پاها را بر روی توپ قرار دهید، پاها و پشت شما صاف و کشیده است.
(ب) با خم کردن زانوان، سعی کنید توپ را به سمت خودتان بچرخانید و برگردانید.

تمرین با جیم بال

توپ های ضد انفجار (ترکیدن توپ در اثر فشار زیاد) چیستند؟

هنگام انتخاب توپ تمرینی، باید بدانید آیا توپ شما ضد انفجار است. این توپ ها ایمنی بیشتری از مدل های معمولی دارند.

به کمک توپ ایروبیک یک باشگاه ایروبیک خانگی راه اندازی کنید و بدون نیاز به رفتن سالن های بدنسازی و ایروبیک می توانید اکثر حرکات کششی ایروبیک را در خانه انجام دهید .  یک توپ حجیم و بزرگ است و با آن می توان حرکات بسیار ساده ایروبیک را به بهترین شکل ممکن انجام داد و ظرف مدت 1 ساعت حدود 300 الی 350 کیلو کالری انرژی مصرف کرد. این توپ ایده آل برای هر سنی است و به تناسب اندام کمک می کند.

خرید توپ از فروشگاه معتبر و برند ایلی تویز 

برای خرید محصولات بادی ورزشی برند و درجه یک بادی باید از فروشگاهای معتبر محصولات بادی این محصولات را تهیه کرد چرا که محصولات بادی نسبت به سایر محصولات حساس تر و باید از درجه کیفی بالایی برخوردار باشد تا کارایی لازم را برای شما داشته باشد . محصولات بادی ایلی تویز و محصولات ورزشی بادی ایلی تویز تماما از برند های معتبر خارجی تهیه و دستچین شده است تا مشتریان بعد از خرید محصول از خرید خود رضایت داشته و برای سایر نیازها ی خود نیز به الی تویز مراجعه کنند .

برای خرید یا مشاهده جزییات بیشتر توپ ایروبیک اینجا کلیک کنید

 توپ ایروبیک ساده

توپ بادی ایروبیک ساده از جمله توپ های بادی مورد استفاده افرادی می باشد که به فعالیت بدنی و سلامت جسمانی خود اهمیت ویژه ای می دهند. این توپ بادی برای برخی مشکلات جسمانی کمر ، پا و... قابل استفاده بوده و خاصیت درمانی نیز دارد. توپ بادی از جنس پی وی سی بسیار ضخیم و مستحکم می باشد که قابلیت تحمل وزن تا 100 کیلوگرم را دارد. این توپ بادی قابل استفاده در باشگاه ها ، در منازل و حتی محل کار شما را نیز دارد.

برای مشاهده جزییات و یا خرید این محصول رو عکس زیر کلیک کنید

توپ ایروبیک ماساژی

توپ بادی ایروبیک مدل ماساژی از جمله توپ های بادی مورد استفاده افرادی می باشد که به فعالیت بدنی و سلامت جسمانی خود اهمیت ویژه ای می دهند. این توپ بادی برای برخی مشکلات جسمانی کمر ، پا و... قابل استفاده بوده و خاصیت درمانی نیز دارد. توپ بادی ماساژی از جنس پی وی سی بسیار ضخیم و مستحکم می باشد که قابلیت تحمل وزن تا 100 کیلوگرم را دارد. این توپ ماساژی قابل استفاده در باشگاه ها ، در منازل و حتی محل کار شما را نیز دارد.

برای مشاهده جزییات و یا خرید این محصول رو عکس زیر کلیک کنید

توپ پرشی ساده

توپ بادی پرشی از جمله توپ های بادی مورد استفاده کودکانی می باشد که والدین آن ها به فعالیت بدنی و سلامت جسمانی کودکانشان اهمیت ویژه ای می دهند. این توپ بادی از جنس پی وی سی بسیار ضخیم و مستحکم می باشد که قابلیت تحمل وزن تا 80 کیلوگرم را دارد. توپ بادی پرشی قابل استفاده در منزل ، فضای بیرونی ، مهد کودک ها و باشگاه های ورزشی و... می باشد. توپ بادی پرشی دارای یک دستگیره بوده که با گرفتن این دستگیره تعادل ایجاد شده و از زمین خوردن کودک هنگام پرش جلوگیری می نماید.

برای مشاهده جزییات و یا خرید این محصول رو عکس زیر کلیک کنید

توپ پرشی خاردار یا ماساژی

توپ بادی پرشی ماساژی از جمله توپ های بادی مورد استفاده کودکانی می باشد که والدینشان به فعالیت بدنی و سلامت جسمانی آن ها اهمیت ویژه ای می دهند. توپ بادی از جنس پی وی سی بسیار ضخیم و مستحکم می باشد که قابلیت تحمل وزن تا 80 کیلوگرم را دارد. این توپ بادی پرشی قابل استفاده در منزل و فضای بیرونی و... برای کودکان می باشد. توپ بادی پرشی ماساژی دارای یک دستگیره بوده که با گرفتن این دستگیره تعادل ایجاد شده و از زمین خوردن کودک هنگام پرش جلوگیری می نماید.

برای مشاهده جزییات و یا خرید این محصول رو عکس زیر کلیک کنید

قیمت توپ ایروبیک کودک و بزرگسال

برای اطلاع از قیمت توپ ها پرشی یا بانسر به سایت www.ilitoys.com مراجعه کرده پنل بازی و سرگرمی را باز کنید و درقسمت توپ و سرگرمی می توانید توپ های پرشی و محصولات مشابه ان را مشاهده نمایید . می توانید برای رفتن به بخش بازی و سرگرمی اینجا کلیک کنید .

نمایندگی مرکزی اینتکس در ایران 

ایلی تویز نمایندگی اینتکس در ایران می باشد که به صورت گسترده در زمینه واردات و فروش عمده و تک این محصولات بادی فعالیت می نماید . شرکت بازرگانی ایلی تویز با داشتن سوابق طولانی در زمینه ارائه  محصولات بادی اینتکس با قیمت مناسب به مشتریان خود توانسته توجه خریداران و طرفداران این نوع محصولات بادی را به خود جلب نماید . 

توجه :

برای خرید انواع وسایل ورزشی و سرگرمی می توانید به صورت حضوری ، اینترنتی و یا تلفنی محصول خود را از ایلی تویز نمایندگی مرکزی اینتکس در ایران ثبت سفارش کرده یا با مشاوره ی همکاران ما در کوتاه ترین بازه زمانی محصول مورد نظر را در سراسر کشور دریافت کنید